Denizli ilinin güncel sayımlar ile birlikte sınırları içerisinde 91 bini aşkın işitme engelli vatandaşı bulunuyor. 91 Bin insan duyma veya konuşma yetisinden mahrum kalmış durumda. Bu sebeptendir ki işaret dili eğitimi denizli ili için günümüzde zaruri bir ihtiyaçtır. Toplam nüfusunun neredeyse %11’ni kapsayan bu ciddi rakamlar ne kadar çok insana dokunulması gerektiğini gösteriyor. Bu kişilerin eğitim ve sağlık alanlarında geri kalma oranı %100 olmuş durumda. 2021 Yılına gelmiş olmamıza rağmen henüz bu konuda yeterli bir toplum bilincimiz malesef bulunmamakta. 

Bunun önüne hep birlikte geçebiliriz. Sertifika pazarlayıp sizlere mümkünatı olmayan hayaller satan yerlerin önü kesildiği ve gerçekten kaliteli eğitim gruplarının desteklendiği taktirde 2 sene gibi komik bir süre içerisinde Denizli ilindeki işitme ve konuşma engelli vatandaşların tamamının hayatı kolaylaştırılabilir. Bu nedenle işaret dili eğitimi denizli ili için oldukça ciddiye alınması gereken bir eğitim alanıdır. 

İşaret Dili Eğitimi Denizli’de Var Mı?

Bundan seneler öncesinde bu sorunuzun cevabını alabileceğiniz hiçbir yer bulamazdınız. Ancak üstün çabalarıyla yüzlerce işitme ve konuşma engelli vatandaşımıza dokunduğumuz şu süreçte işaret dili eğitimi denizli ilimizde tamamen olumlu grafiklerle geri bildirim almaya başladı. İsterseniz online, dilerseniz de yüzyüze eğitim modellerinden herhangi birini seçip, yasal çerçeveler içerisinde belirlenmiş olan tutarı ( MEB onaylı ) ödediğiniz andan itibaren sizler de aramıza katılabilirsiniz. Bu tutarı belirtmekte fayda görmemizin sebebi, sertifikaların veya sertifikasız eğitimlerin ne kadar verimli olduğu ile alakalı ipucu vermek istememizdir. Sizlere sertifika satmıyor, vaktinizi boşa harcatmıyoruz. 20 Yıldan fazla tecrübesi olan eğitmen kadromuz ile birlikte hayatınızı güzelleştirmek için uğraşıyoruz. Sosyal ağlar ve networkler yaratarak bu alanda kariyer oluşturmak isteyenler için de iş imkanlarını nasıl yakalayabileceklerini öğretiyor, böylece bir şey satın almaktan öte bir gelecek kuruyoruz. 

Bizler, sizlerin ışığında ilerliyoruz. Sizin istemediğiniz herhangi bir eğitim programını dayatma usulü ile ücrete tabi tutmak yerine tamamen özgür olduğunuz bir eğitim platformu oluşturuyoruz. Vakitten ve nakitten hareket etme özgürlüğü kazanacağınız bu eğitim organizasyonumuz sayesinde kaybettiğiniz, yalnız kaldığınız senelerin acısını öğrenerek ve sosyalleşerek çıkartıyoruz.